Co nas wyróżnia – bio-nanoceluloza

Bio-nanoceluloza to pozyskiwany w procesie naturalnej fermentacji bakteryjnej biopolimer, którego średnica włókien nie przekracza 100 nm. 

Dzięki swojej usieciowionej strukturze 3D daje na twarzy efekt drugiej skóry, idealnie przylega i pozwala na szybszy i skuteczniejszy transport substancji aktywnych w głąb naskórka. Bio-nanoceluloza wytwarzana jest w standardzie farmaceutycznym, dzięki czemu pozbawiona jest jakichkolwiek zanieczyszczeń. Doskonale tolerowana przez ludzki organizm, nie toksyczna, biokompatybilna – jest idealnym materiałem masek do twarzy.

Włókna bio-nanocelulozy są mniejsze od porów ludzkiej skóry, wielkością nie przekraczają 100 nm. Umożliwia to penetrację substancji aktywnych z materiału do głębszych warstw skóry.

Tylko cząsteczki mniejsze od porów skóry mogą w nie wniknąć

Materiał ten jest elastyczny i łatwo dopasowujący się do każdej powierzchni, ale również niebywale wytrzymały i ma duże zdolności kumulowania wilgoci. Jego biokompatybilność pozwala stosować bio-nanocelulozę jako zaawansowany opatrunek imitujący ludzki naskórek. Biokompatybilność oznacza redukcję ryzyka podrażnień, alergii i stanów zapalnych do zera. Badania wykazały, że bio-nanoceluloza jest doskonałym nośnikiem substancji czynnych. Wyprodukowana jest w standardzie farmaceutycznym, co gwarantuje, że nie zawiera żadnych potencjalnych zanieczyszczeń i jest nietoksyczna. Bio-nanocelulozę użytą w maskach Calluna Medica chroni aż 7 patentów.

Maski z bio-nanocelulozy

Połączenie tych wszystkich wyjątkowych właściwości bio-nanocelulozy wykorzystujemy w naszych maskach. Łączą one zdobycze nanotechnologii z mocą selektywnych składników aktywnych pochodzących z najpiękniejszych zakątków Europy. Maska wykonana z płachty bio-nanocelulozy, która powstała w sposób naturalny, dzięki fermentacji bakteryjnej doskonale przylega do twarzy i dopasowuje się do jej kształtu. Dlatego używając jej nie musisz leżeć. Możesz dbać o siebie w ruchu, a bio-nanoceluloza pozwala efektywnie działać substancjom czynnym na skórę.

Bioemulsja o wyjątkowej strukturze

Maska to nie tylko płachta, ale również bioemulsja, którą jest nasączona. Ta innowacyjna formuła, jest gęstsza niż serum, ale lżejsza niż krem. Bioemulsja ma strukturę lamelarną – imituje ułożenie segmentów warstwy hydrolipidowej naskórka. Udowodniono, że struktura lamelarna może zwiększać wchłanianie substancji aktywnych nawet kilkukrotnie w porównaniu do roztworu wodnego. Dzięki bio-nanocelulozie i bioemulsji skóra otulona jest regeneracyjnym „opatrunkiem”, który umożliwia jej ukojenie i uspokojenie.

Bio – emulsja, którą jest nasączona płachta maski, charakteryzuje się unikalną strukturą lamelarną, która imituje ułożenie lipidów naturalnie występujących w naszym naskórku, dzięki czemu chroni, odbudowuje i wspomaga regenerację naskórka. Odtwarza warstwę hydro – lipidową skóry, przyspiesza penetrację substancji aktywnych oraz długotrwale nawilża. Bio-emulsja została wzbogacona w polisacharyd zawierający fukozę – cukier zmniejszający objawy podrażnień, o działaniu długotrwale nawilżającym (maksymalne nawilżenie po 3 godzinach od zastosowania). Tajemnica skuteczności bio-emulsji to zwiększenie przenikania substancji aktywnych względem masek opartych o wodę – zbadano wzrost przenikania kofeiny o 130%, a hexapeptydu 750%.

Porównanie struktury lamelarnej bio-emulsji i struktury micelarnej innych kosmetyków

Porównanie struktury lamelarnej bio-emulsji i struktury micelarnej innych kosmetyków
Zawieszenie cząsteczek aktywnych w bio-emulsji umożliwia ich efektywniejsze przenikanie.

Przenikanie cząsteczek aktywnych w bio-emulsji i roztworze wodnym – porównanie

Selektywne składniki naturalne

Naturalne, unikatowe składniki, pozyskane z najpiękniejszych zakątków Europy, pozwalają skórze odetchnąć i zregenerować się, a jednocześnie zapobiegają szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych na długi czas. Efekt nawilżenia po użyciu masek Calluna Medica, odczuwany jest bardzo długo za sprawą połączenia polisacharydu zawierającego fukozę oraz kwasu hialuronowego. Obydwie substancje odpowiadają za nawilżenie skóry, ale kwas hialuronowy działa od razu, a fukoza z kilkugodzinnym opóźnieniem. Dzięki temu rozwiązaniu, efekt po zastosowaniu maski odczuwalny jest natychmiast po zastosowaniu i utrzymuje się przez wiele godzin. Inne składniki aktywne masek, pozyskiwane są z najpiękniejszych zakątków Europy. Są to luksusowe, unikatowe, selektywnie dobrane surowce takie jak woda lodowcowa, ice wine, kawior, biała trufla, naturalne oleje, a także złoto, srebro i platyna. To, co najlepsze z natury łączymy z technologią dla skutecznego działania i luksusowego efektu.

Podaruj skórze spokój

Skóra współczesnych kobiet musi sprostać wielu wyzwaniom. Żyjemy na pełnych obrotach i funkcjonujemy w środowisku, które nie zawsze jest przyjazne. Zanieczyszczenia, czynniki atmosferyczne, stres, zmęczenie – to wszystko odbija się na kondycji naszej skóry. Dlatego dla ukojenia i relaksu warto poświęcić czas regeneracji. Nie tylko skóry, ale i umysłu. Tylko holistyczne podejście pozwoli zachować idealną równowagę. W Calluna Medica wierzymy, że komfort umysłu to komfort ciała, a piękno duszy to piękno spojrzenia.