Róża arktyczna – niezwykły składnik kosmetyków

Różę arktyczną nazywamy również mianem: arktycznego korzenia, różeńca górskiego, laski Aarona, korzenia z Syberii oraz korony królewskiej. 
Całe spektrum właściwości tej rośliny sprawia, że jest ona cennym składnikiem kosmetyków. Warto wiedzieć też, że róża arktyczna wspomaga nasze zdrowie psychiczne, przeciwdziała stresowi, łagodzi lęk, a także poprawia nastrój i wspomaga terapię depresji. Z tego powodu ekstrakty z tej rośliny bywają wykorzystywane do produkcji nalewek, naparów, leków oraz suplementów diety. Wcześniej zaś była ona wykorzystywana w medycynie naturalnej, w celu zwiększenia wydolności fizycznej.
Roślina rośnie przede wszystkim na terenach arktycznych – głównie na Syberii i w Skandynawii, choć można ją spotkać również w wysokich górach Europy, Ameryki Północnej oraz Azji. Do najbardziej cenionych okazów, należą te niehodowane przez człowieka. Najbardziej charakterystyczną cechą różeńca górskiego jest mocny korzeń o gęstym, splątanym kłączu o nietypowym, różanym zapachu. Ten element właśnie jest wykorzystywany przy produkcji kosmetyków.

Właściwości róży arktycznej

Kosmetologia odnalazła w róży arktycznej aż 29 substancji czynnych, dzięki którym stała się ona tak cenna w produkcji kosmetyków. Spośród nich możemy wyróżnić: mangan, cynk, kobalt, chrom, kadm, miedź, nikiel i selen, garbniki, monoterpeny, triterpeny, tricyny, glikozydy cyjanogenne, kwasy organiczne, geraniol i jego pochodne, białka, cukry, tłuszcze i woski, a także olejek eteryczny zawierający n-dekanol.
Działanie róży arktycznej: 
– poprawę krążenia
– przyrost energii
– mobilizację komórek ciała do samoodnowy
– pomoc przy przystosowaniu się do nowych warunków zewnętrznych, takich jak niski poziom tlenu

Arktyczna róża walczy z oznakami starzenia

Stosowanie róży arktycznej może pomóc nam w walce z przedwczesnym starzeniem się skóry, poprzez zapobiegania zmarszczkom i regenerację naskórka. Zalecana jest ona osobom żyjącym w dużych miastach, mających wrażliwą cerę, skłonną do alergii i podrażnień. Dzięki swoim składnikom aktywnym, róża arktyczna ma działanie antyoksydacyjne, reguluje odporność skóry, łagodzi jej stany zapalne i działa ochronnie; tonizuje, oczyszcza i dezynfekuje, walcząc z niedoskonałościami. Zastosowanie jej w kremach, daje efekt gładkiej, jędrnej i nawilżonej skóry o wyrównanym i promiennym kolorycie.

Wpływ róży arktycznej na włosy

Podobnie jak w przypadku skóry, preparaty z różą arktyczną mogą być stosowane do pielęgnacji włosów. Zawartość tego składnika w szamponach, maskach czy odżywkach, dostarcza kosmykom cenne przeciwutleniacze, co przekłada się na ich zdrowy wygląd i witalność. Chroni ona je przed promieniowaniem UV oraz zanieczyszczeniami powietrza.

Róża arktyczna jest często używana w produktach do włosów uszkodzonych, dzięki swoim nawilżającym właściwościom i do włosów farbowanych, pomagając zachować na dłużej ich blask i kolor. Przywraca naszym włosom sprężystość, zapobiega ich puszeniu oraz wypadaniu oraz sprawia, że szybciej rosną.
Preparaty z użyciem tej rośliny działają naturalnie i łagodnie. Dzięki całemu spektrum właściwości róży arktycznej, nie musimy się martwić o zastosowanie w produktach chemicznych substancji. Działanie wynikające z darów przyrody jest delikatne i skuteczne jednocześnie. Bez przeszkód może ona być stosowana przez alergików, kobiety w ciąży, a nawet małe dzieci.
Arktyczną różę znaleźć można w bio-nanocelulozowej masce anti-age Russia