Rytuał dla skóry z przebarwieniami

Nawet na skórze, która jest w bardzo dobrej kondycji mogą pojawić się przebarwienia. Nierówny koloryt jest uciążliwy, bo wymaga maskowania makijażem. Skóra z przebarwieniami może wyglądać niekorzystnie, nawet jeśli ma odpowiedni poziom nawilżenia, odżywienia i niewiele zmarszczek.

Ekspozycja na słońce, zmiany hormonalne, także te związane z ciążą są najczęstszą przyczyną powstawania przebarwień. Ale ciemniejsze plamy mogą też pojawić się po stanach zapalnych na skórze, jak również na skutek zabiegów medycyny estetycznej.

Za przebarwienia odpowiada melanina (naturalny barwnik skóry) i jej punktowe lub nierównomierne nagromadzenie.

Pielęgnacja skóry z przebarwienia dąży przede wszystkim do wyrównania kolorytu cery, rozjaśnienia plam, ale także musi spełniać resztę potrzeb skóry – nawilżać, odżywiać, wspomagać regenerację, uelastyczniać i opóźniać pojawianie się oznak starzenia.

Kosmetologia zna już sposoby na to, aby uspokoić nadaktywne melanocyty, które produkują zbyt wiele malaniny. Zaawansowane składniki różnicują swoje działanie między miejscami ze zmianami pigmentacyjnymi, a tymi wolnymi od przebarwień, dzięki czemu skutecznie ujednolicają koloryt skóry.

Jak dbać na co dzień o skórę z przebarwieniami?

Cera, która ma skłonność do powstawania zmian pigmentacyjnych będzie produkować zbyt wiele melaniny w zetknięciu z określonymi czynnikami – przede wszystkim ze słońcem, ale także na skutek zmian zapalnych i wszelkich uszkodzeń. Aby nie dopuszczać do tego należy:

1. Unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce

Warto stosować ochronę przeciwsłoneczną zawsze, kiedy skóra ma być wystawiona na działanie promieni UV, nie tylko na plaży i na wakacjach. Nawet krótki spacer w mieście bez ochrony może skutkować przebarwieniami.

2. Unikać stanów zapalnych

Jeśli cera jest problematyczna i reaguje zmianami zapalnymi, należy odnaleźć przyczynę, najlepiej po konsultacji z lekarzem dermatologiem. Czasem krótkie leczenie pomoże na długo zażegnać problem. Szczególnie w przypadku dość popularnych schorzeń, jak trądzik różowaty, pospolity czy AZS.

3. Zrezygnować z inwazyjnych zabiegów uszkadzających skórę

Warto wybrać mniej inwazyjne metody. Peelingi mechaniczne zastąpić kwasowymi lub oxybrazją. Z uwagą należy dobierać również zabiegi laserowe. Na przykład laser frakcyjny ma działanie odmładzające, ale jego działanie polega na “dziurkowaniu” wierzchniej warstwy skóry. Do usuwania przebarwień używa się laserów o długości fali w zakresie 500-532 nm. Melanina najlepiej wchłania wiązkę o takiej częstotliwości.

Do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami polecamy nasz rytuał

Pod maską z bio-nanocelulozy skóra z przebarwieniami znajdzie ukojenie oraz unikalne składniki aktywne, które efektywnie zwalczają zmiany pigmentacyjne. Ekstrakt z białej lilii jest odpowiedni nawet do najbardziej wrażliwej cery i pozostawia ją ujednoliconą oraz rozświetloną. Rzadko spotykana biała trufla w połączeniu z ekstraktem z winorośli rozjaśnia zmiany pigmentacyjne i ujednolica koloryt cery. Rytuał zawiera krem do codziennego stosowania oraz dwie maski, które można zastosować wtedy, gdy czujemy, że skóra wymaga regeneracji i ukojenia. Maski wykonane są z bio-nanocelulozy, która doskonale dopasowuje się do kształtu twarzy. Dzięki temu nie przemieszcza się i nie zsuwa. Aplikacja maski nie wymaga leżenia.

Kup rytuał dla skóry z przebarwieniami Calluna Medica

W skład rytuału dla skóry z przebarwieniami Calluna Medica wchodzą: