Rytuał dla skóry tłustej

Błyszczenie się, skłonność do powstawania zaskórników i innych niedoskonałości. A jednocześnie wrażliwość, skłonność do podrażnień i stanów zapalnych. Jak pielęgnować tak wymagającą cerę?

Przetłuszczanie się skóry to wynik zaburzenia pracy gruczołów łojowych. Na co dzień produkcja sebum jest niezbędna do tego, aby skóra zachowała swoją barierę hydro-lipidową. Jest ona bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania skóry, ponieważ jej rolą jest przede wszystkim ochrona przed czynnikami zewnętrznymi i utratą wody. Bariera hydro-lipidowa to także miejsce, gdzie bytuje mikrobiom, czyli dobroczynne bakterie, które stanowią ochronę przed patogenami: bakteriami, grzybami i wirusami.

Intensywność wydzielania sebum może zależeć od wielu czynników, istotne są tutaj hormony, wiek, płeć, stan zdrowia, a także sposób pielęgnacji. Skóra posiada naturalny mechanizm regulujący poziom sebum: gdy jego ilość na powierzchni skóry spada, to produkcja gruczołów łojowych się wzmaga. Stąd często efekt błędnego koła przy stosowaniu kosmetyków intensywnie wysuszających i silnie matujących przy braku dbałości o odpowiedni poziom nawilżenia.

Naturalna ochrona tłustej skóry

To, że skóra jest tłusta nie oznacza, że nie potrzebuje ona nawilżenia, natłuszczenia, ochrony i ukojenia. Regeneracja i łagodzenie podrażnień są równie ważne przy skórze tłustej, jak przy każdej innej. Cera tłusta może być jednocześnie wrażliwa.

Skórze przetłuszczającej często towarzyszy trądzik i niedoskonałości. To sygnał, że straciła naturalną ochronę i równowagę. Potrzebne jest jej przywrócenie poprzez regulację procesu produkcji sebum, złuszczania się naskórka i odbudowę prawidłowej bariery hydro-lipidowej.

Tam, gdzie skóra traci swoją naturalną barierę ochronną, nietrudno o stany zapalne i podrażnienia. Szczególnie, gdy zatkaniu ulegają ujścia gruczołów, gromadzą się bakterie i mamy do czynienia z krostkami, zaskórnikami i nierzadko bolesnymi zmianami zapalnymi. Wbrew pozorom agresywne działanie oczyszczające, intensywne złuszczanie mechaniczne, wysuszanie i matowanie, może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Skóra tłusta i problematyczna zareaguje wzmożoną produkcją sebum i kolejnymi stanami zapalnymi.

Jak pielęgnować skórę tłustą i trądzikową:

1. Unikanie kosmetyków o agresywnym działaniu

Dotyczy to szczególnie tych wysuszających i zawierających alkohol etylowy. Im bardziej będziemy skórę wysuszać i zmniejszać poziom sebum na powierzchni, tym więcej łoju skóra będzie produkować. Dlatego tak ważne jest działanie delikatne i zrównoważone, które zaspokoi potrzeby cery tłustej.

2. Unikanie intensywnego złuszczania mechanicznego

Silny peeling mechaniczny będzie prowadzić do naruszenia ciągłości naskórka i utoruje drogę patogenom do wtargnięcia do wewnątrz i wywołania stanów zapalnych. Wszędzie tam, gdzie do czynienia mamy z krostkami, zaskórnikami, zaczerwienieniami, postawić należy na złuszczanie enzymatyczne i kwasowe. W takim przypadku warto zadbać o obniżenie pH skóry. W niższym (bardziej kwasowym pH) niekorzystne bakterie mają gorsze warunki do rozwoju.

3. Ważne jest nawilżanie

Każda skóra potrzebuje nawilżenia niezależnie od typu. Dlatego zawsze w pielęgnacji trzeba zadbać o tę jej podstawową potrzebę. Najlepiej, aby działanie nawilżające było połączone z precyzyjną odpowiedzią na indywidualne potrzeby skóry.

Podaruj skórze tłustej i z niedoskonałościami odpoczynek i regenerację pod kojącą płachtą z bio-nanocelulozy w towarzystwie unikalnych składników aktywnych. Fitohormony, aminokwasy oraz bogactwo naturalnych ekstraktów roślinnych uspokajają, regenerują i wzmacniają cerę problematyczną.

Zestaw krem do twarzy i dwie zaawansowane maski w płachcie to rytuał idealnie dopasowany do potrzeb skóry tłustej i z niedoskonałościami. Krem w codziennej pielęgnacji dba o nawilżenie, matowanie, reguluje proces keratynizacji naskórka oraz zapobiega powstawaniu podrażnień, dba o odżywienie i przeciwdziała starzeniu się. Dwie maski to dwie wyjątkowe okazje do sesji regeneracji, ukojenia. Pod płachtą bio-nanocelulozy maski Germany skóra odpoczywa i regeneruje się, a składniki aktywne pozostawiają ją promienną i naturalnie matową. Maska Spain doskonale łagodzi podrażnienia, ściąga pory i tonizuje.

Aby na co dzień odpowiednio dbać o potrzeby skóry przetłuszczającej się i z niedoskonałościami polecamy nasze kosmetyki do cery tłustej