Maski Calluna Medica – stosuj raz w tygodniu

Zastosowana w maskach Calluna Medica innowacyjna, polska bio-nanoceluloza, to gwarancja skutecznego transportu i wysokiej wchłanialności substancji aktywnych. Pozwala na koncentrację pielęgnacji do jednego zabiegu w tygodniu. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które szukają skutecznych rozwiązań pielęgnacyjnych pozwalających osiągnąć oczekiwany efekt w szybkim czasie.

Maski w płachcie z bio-nanocelulozy to skoncentrowana dawka ukojenia i pielęgnacji dla skóry. Bio-nanoceluloza ma trójwymiarową, elastyczną strukturę. Dzięki temu maska ściśle przylega do twarzy umożliwiając transport substancji aktywnych do naskórka.

Jak często należy stosować maski w płachcie?

Wystarczy jeden zabieg z maską w tygodniu, czyli cztery zabiegi w miesiącu oraz podtrzymanie efektu między zabiegami poprzez stosowanie wybranego kremu Calluna Medica. Rutyna pielęgnacyjna w połączeniu z precyzyjnie dobranym zestawem kosmetyków pomaga utrzymać piękny wygląd i zdrowie skóry. Nie potrzeba wielu preparatów, aby spełnić potrzeby, nawet wymagającej cery. Ważna jest konsekwencja i dobrze dobrana pielęgnacja.

Stosujemy raz w tygodniu dzięki innowacyjnej bio-nanocelulozie

Materiał, z którego wykonane są maski ma trójwymiarową, elastyczną strukturę 3D. Nano struktura umożliwia skuteczny transport substancji aktywnych do naskórka. Bio-nanoceluloza wytwarzana jest w standardzie farmaceutycznym, dzięki czemu pozbawiona jest jakichkolwiek zanieczyszczeń. Doskonale tolerowana przez ludzki organizm, nietoksyczna, biokompatybilna – jest idealnym materiałem masek do twarzy. Wspomaga absorpcję i zwiększa skuteczność działania, ale także gwarantuje wysoki komfort stosowania. Używając takich masek nie trzeba leżeć. Maski w płachcie Calluna Medica doskonale dopasowują się do kształtu twarzy, działając jak bio-opatrunek. Podczas regenerującego i kojącego zabiegu z maską w płachcie można normalnie funkcjonować i wykonywać codzienne czynności.

Stosujemy raz w tygodniu dzięki bio-emulsji

Koktajl selektywnych składników naturalnych i zaawansowanych substancji złożonych tworzy bogatą bio-emulsję, która idealnie koi, regeneruje i odmładza skórę. Bio-emulsja, którą nasączona jest maska, posiada strukturę lamelarną, imitującą ułożenie lipidów naturalnie występujących w naszym naskórku. Dzięki temu odbudowuje i wspomaga regenerację. Odtwarza uszkodzoną warstwę hydro-lipidową skóry, przyspiesza penetrację substancji aktywnych oraz długotrwale nawilża. Efekt ten utrzymuje się do siedmiu dni po zastosowaniu maski, szczególnie jeśli pielęgnacja jest wspomagana codziennym stosowaniem kremu Calluna Medica.

Bio-emulsja została wzbogacona w polisacharyd zawierający fukozę – cukier zmniejszający objawy podrażnień, o działaniu długotrwale nawilżającym (maksymalne nawilżenie po 3 godzinach od zastosowania). Tajemnica skuteczności bio-emulsji to zwiększenie przenikania substancji aktywnych względem masek opartych o wodę – zbadano wzrost przenikania kofeiny o 130%, a hexapeptydu o 750%.

Stosujemy raz w tygodniu dzięki współdziałaniu składników z codzienną rutyną

Pielęgnacja skóry, dopasowana do jej potrzeb powinna być przemyślana i spójna. Warto stosować kosmetyki, które uzupełniają się nawzajem w działaniu. Dzięki rytuałom Calluna Medica możliwa jest precyzyjna odpowiedź na potrzeby cery. Cotygodniowa regeneracja z maską Calluna Medica, czyli cztery zastosowania w miesiącu, w pełni zaspokoi zapotrzebowanie skóry twarzy na substancje aktywne.

Jedna maska w płachcie z bio-nanocelulozy to cotygodniowy, regenerujący okład dla skóry, który działa kojąco, uspokajająco i ochronnie. Niweluje stres i zmęczenie cery po całym tygodniu oraz przygotowuje twarz na wyzwania kolejnego. Dlatego ten kojący rytuał najlepiej stosować co weekend. Kremy do twarzy Calluna Medica uzupełniają działania masek i przedłużają efekt ich stosowania przez kolejne 7 dni.

Jak stosować maskę w płachcie Calluna Medica?

Aby zmaksymalizować działanie masek w płachcie, należy używać ich poprawnie. Pierwszym krokiem każdego zabiegu pielęgnacyjnego powinien być dokładny demakijaż i oczyszczenie twarzy. Warto wykonać delikatny peeling – najlepiej enzymatyczny lub kwasowy. Dopiero po oczyszczeniu i osuszeniu skóry nakładamy maskę w płachcie.

Maski Calluna Medica zabezpieczone są dwiema warstwami ochronnymi. Najpierw zdejmujemy pierwszą i delikatnie przykładamy maskę do twarzy zaczynając od czoła. Po dokładnym dopasowaniu maski w płachcie do twarzy możemy odkleić wierzchnią warstwę ochronną. Maska powinna pozostać na twarzy minimum 15 minut, podczas których nie trzeba leżeć. Dzięki idealnemu dopasowaniu, maska nie odklei się i nie odpadnie. Dlatego podczas zabiegu można być aktywnym i wykonywać codzienne aktywności. 

Pro tip: Część produktu, która została w opakowaniu warto wmasować w szyję i dekolt.