Kupuj polskie kosmetyki, bądź ekonomiczną patriotką

Dlaczego warto wybierać polskie kosmetyki? Choćby dlatego, że to najbardziej etyczne i ekologiczne rozwiązanie. 

Polskie produkty nie przemierzają połowy globu, by do nas dotrzeć. Dzięki temu, że powstają w rodzimych fabrykach, w większości z krajowych surowców ich ślad węglowy jest zminimalizowany. Do tego polskie kosmetyki to rodzima myśl kosmetologiczna i biotechnologiczna, polscy pracownicy i zysk, który pozostaje w kraju.

Calluna Medica polskie kosmetyki premium

Polska tradycja kosmetologiczna cieszy się świetną renomą i ma szereg osiągnięć. Wiele polskich marek cieszy się światową sławą, polskie normy są bardzo wymagające, więc jakość rodzimych kremów czy masek jest naprawdę wysoka. Polacy są prekursorami masek w płachcie z bio-nanocelulozy, która najpierw znalazła zastosowanie w medycynie, a następnie przebojem weszła na rynek kosmetyczny. Jedną z pierwszych polskich firm, które produkują maski z bio-nanocelulozy jest Calluna Medica. Autorska marka, stworzona przez Polkę, ale inspirowana podróżami i obserwacjami z całego świata.

Kupując krajowe specyfiki przyczyniamy się do wpływów do polskiego budżetu, zwiększenia zatrudnienia i wysokości pensji w kraju. Dlatego wybór polskich produktów nazywa się patriotyzmem ekonomicznym. W dobie szerokiego wyboru w każdej branży i ogromnej ilości marek na sklepowych półkach, wybieranie rzeczy rodzimej produkcji staje się coraz bardziej popularne.

Jak rozpoznać polski produkt

Kiedy już jesteśmy przekonani, że polskie marki to lepszy wybór, zostaje nam jeszcze rozpoznać je na sklepowej półce. A to może być trudniejsze niż się wydaje. Dlatego chcemy dać kilka przydatnych wskazówek. Jak sprawdzić, czy dana rzecz została wyprodukowana w Polsce? Pierwszym krokiem może być odczytanie kodu kreskowego na opakowaniu. Prefiks 590, czyli ciąg cyfr na początku kodu kreskowego, stanowi dowód na to, że firma dystrybuująca dany towar jest zarejestrowana w Polsce. Niestety takie oznaczenie nie daje nam 100-procentowej pewności, dlatego warto jeszcze sprawdzić dane firmy, która jest producentem lub szukać miejsca produkcji na opakowaniu.

Wiele mniejszych, rodzimych firm z dumą chwali się, że produkuje na miejscu. Stąd oznaczenia typu „jestem z Polski”, „wyprodukowano w Polsce” czy „produkt polski”.

Aplikacje dla dociekliwych konsumentów

Dzięki specjalnym aplikacjom, które skanują kody kreskowe można uzyskać bardzo szczegółowe informacje o produktach. Już w kilka sekund można sprawdzić, czy dana firma ma fabryki w Polsce, prowadzi na terenie naszego kraju badania i czy nie jest częścią koncernu zagranicznego. Tego typu aplikacji jest kilka, to m.in.: Pola, WspieramRynek.pl, Polskie Marki.

Pamiętajcie, że

Calluna Medica to polska marka, kosmetyki wyprodukowane w Polsce, polska myśl technologiczna i inspiracje z najpiękniejszych zakątków Europy. Nasze kosmetyki produkowane są w Opolu. Natomiast nasza bio-nanoceluloza, z której wykonane są maski w płachcie, pochodzi z Władysławowa.