Przygotowanie skóry do makijażu – jak zrobić to dobrze?

Filozofia make-up’u zmieniła się w ostatnim czasie. Mniej skupiamy się na tuszowaniu mankamentów, a bardziej na eksponowaniu atutów. Kosmetyki stają się coraz lżejsze, a w trendach jest naturalny look. Aby lekki, naturalny makijaż wyglądał dobrze, potrzebna jest dobra pielęgnacja i skuteczne preparaty pod makijaż.

Od preparatów do makijażu wymagamy, aby poprawiały nasz wygląd, dodawały nam pewności siebie, ale tez były przyjemne i proste w zastosowaniu oraz uzupełniały naszą pielęgnację. Oczekujemy, że kosmetyk podkreśli nasze atuty. Kosmetyki do makijażu nie mogą szkodzić, obciążać i zapychać skóry. Powinny być lekkie, działać w sposób delikatny, a najlepiej – jeszcze dodatkowo pielęgnować.

Dobre kosmetyki pod makijaż

W czasach, gdy króluje naturalny, delikatny makijaż, to pielęgnacja i zdrowa skóra stanowi punkt wyjścia. Potrzebujemy kosmetyków, które precyzyjnie zaopatrzą potrzeby naszej skóry, aby była piękna i świetnie prezentowała się w makijażu. Ale kosmetyk pełni też rolę bazy, podstawy pod makijaż i aby wypełnił tę rolę prawidłowo, musi:

· nawilżyć, ukoić i uspokoić skórę

· wygładzić ją

· zamknąć pory

· pozostawić delikatny film bez tłustej warstwy

· szybko się wchłaniać

Idealna maska pod makijaż

Maska Calluna Medica to zabieg, który idealnie przygotowuje twarz pod makijaż. Nasze maski to połączenie płachty z bio-nanocelulozy i bio-emulsji którą jest ona nasączona. Jedna maska w płachcie to tygodniowy zabieg regenerujący skórę, który działa jak kojący okład. Koktajl selektywnych składników naturalnych i zaawansowanych substancji złożonych tworzy bogatą bio-emulsję, która idealnie koi, regeneruje i odmładza skórę. Bio-emulsja, którą nasączona jest maska, posiada strukturę lamelarną, imitującą ułożenie lipidów naturalnie występujących w naszym naskórku. Dzięki temu odbudowuje i wspomaga regenerację. Odtwarza uszkodzoną warstwę hydro-lipidową skóry, przyspiesza penetrację substancji aktywnych oraz długotrwale nawilża. Efekt ten utrzymuje się do siedmiu dni po zastosowaniu maski, szczególnie jeśli pielęgnacja jest wspomagana codziennym stosowaniem kremu Calluna Medica.

Rytuał przed makijażem

Aby zmaksymalizować działanie masek w płachcie, należy używać ich poprawnie. Pierwszym krokiem każdego zabiegu pielęgnacyjnego powinien być dokładny demakijaż i oczyszczenie twarzy. Warto wykonać delikatny peeling – najlepiej enzymatyczny lub kwasowy. Dopiero po oczyszczeniu i osuszeniu skóry nakładamy maskę w płachcie.

Po zabiegu skóra jest odprężona, ukojona, gładka i wspaniale przyjmuje makijaż. Nakładanie podkładu nie będzie wymagać użycia bazy.

Jeśli nie jest to akurat dzień maski, który przypada, jak wiemy, raz w tygodniu, to misję przygotowania twarzy pod makijaż doskonale wypełni krem Calluna Medica. Kremy są opracowane w taki sposób, aby przedłużać i uzupełniać działanie masek w płachcie.

To zaawansowana odpowiedź na potrzeby różnych typów cery. Kremy łączą działanie selektywnych składników naturalnych z najpiękniejszych zakątków Europy z polską myślą kosmetologiczną. Kremy mają bogatą lecz nietłustą konsystencję i szybko się wchłaniają.

Ważne jest, aby dobrać krem precyzyjnie do potrzeb skóry i pamiętać, że niezależnie o typu cery i jej problemów, nawilżanie to absolutna podstawa. Nawet w przypadku skóry z problemami trądzikowymi, przetłuszczaniem czy zmianami zapalnymi, priorytetem będzie nawilżanie. Nierzadko problematyczna cera boryka się z zaburzeniem równowagi hydrolipidowej . Brak bariery ochronnej, która stanowi tarczę przed patogenami i zewnętrznymi czynnikami środowiskowymi, powoduje, że cera broni się produkując więcej sebum.

Utrata wody z naskórka to największy problem kosmetyczny. Kosmetyk powinien wspierać skórę w zatrzymywaniu wody wewnątrz i zapobiegać jej utracie. Dzięki prawidłowemu nawilżeniu skóra nie tylko lepiej wygląda, ale też wolniej się starzeje. Włókna kolagenowe są o wiele bardziej elastyczne i mniej podatne na uszkodzenia, gdy mają odpowiedni poziom nawilżenia.