Dlaczego warto sięgać po kosmetyki naturalne

O kosmetykach naturalnych słyszałaś wiele dobrego? A może wręcz przeciwnie – nie słyszałaś o nich prawie wcale? Niezależnie, do której grupy należysz, z pewnością chętnie dowiesz się więcej o naturalnej pielęgnacji. Szczególnie, że ten temat w ostatnim czasie zyskał spory rozgłos. Sprawdź razem z nami jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie kosmetyków naturalnych i kiedy warto po nie sięgnąć.

Kosmetyki naturalne – korzyści

Kosmetyki naturalne przynoszą wiele korzyści i to nie tylko osobom, które decydują się na ich stosowanie, ale i środowisku. Najczęściej powstają w restrykcyjnych warunkach, co oznacza chociażby zerową emisję spalin czy przestrzeganie szczegółowych norm dotyczących uprawy roślin i jakości składników użytych do produkcji kosmetyków. Jednocześnie nie są testowane na zwierzętach, czego nie można powiedzieć o wszystkich kosmetykach drogeryjnych, zwłaszcza tych importowanych z Chin. 

Przyjrzyjmy się nieco bliżej zaletom, jakie przynosi korzystanie z kosmetyków naturalnych. Być może sprawią, że i Ty pokochasz ten rodzaj świadomej pielęgnacji.

Brak sztucznych dodatków

Nawet jeśli na co dzień nie interesujesz się składem kosmetyków, to z pewnością wiele słyszałaś na temat szkodliwości chemicznych dodatków w produktach kosmetycznych. Mowa m.in. o sztucznych barwnikach, parabenach, SLS i wiele więcej. Zazwyczaj ich częste stosowanie prowadzi do wysuszenia skóry, a niekiedy także do podrażnień. Ponadto, takie składniki rzadko kiedy realnie działają na stan Twojej cery. Ich działanie przeważnie jest doraźne i jedynie pozorne. Wystarczy, że odstawisz kosmetyk drogeryjny, a bardzo możliwe, że w ciągu zaledwie kilku dni, wszystkie efekty związane z jego zastosowaniem znikną. 

Zamiast jedynie maskować niedoskonałości, warto realnie zadbać o swoją skórę i zdecydować się na kosmetyki, które zawierają naturalne składniki. Pobudzają one skórę do regeneracji i jednocześnie głęboko odżywiają. 

Naturalne, sprawdzone składy

To, co dobre warto czerpać z natury. Nie każdy składnik będzie jednak działał równie skutecznie. A decydując się na kosmetyki naturalne możesz zyskać pewność, że ich działanie zostało mniej lub bardziej udowodnione. Jeśli chcesz mieć pełną gwarancję skuteczności, to produkty Calluna Medica okażą się dla Ciebie idealne. Nie tylko czerpią z natury, ale łączą to co naturalne z najnowszą technologią. Dzięki temu masz pewność, że wybierasz rozsądnie.

Zdrowie przede wszystkim

Kosmetyki naturalne są zdrowsze dla Twojej skóry. W głównej mierze wynika to ze wspomnianego już braku chemii. Składniki pochodzenia roślinnego czy też te w pełni syntetyczne są lepiej tolerowane przez skórę. Nie zatykają także porów, dzięki czemu Twoja skóra może stale oddychać i uzyskać odpowiedni poziom nawilżenia. Wyciągi roślinne łagodzą stany zapalne, tonizują, a także skutecznie oczyszczają skórę.

Różnorodność też jest ważna

Co jakiś czas warto zmienić kosmetyki, które stosujesz od dłuższego czasu na inne. Nasza skóra w różnych etapach może potrzebować nieco innej pielęgnacji. Nakładanie latami tego samego kremu może zatem z czasem nie być tak skuteczne, jak na samym początku. Nie oznacza to, że co kilka miesięcy powinnaś wymieniać kosmetyki. Zapewnij sobie różnorodność i uzupełniaj codzienną pielęgnację także o chociażby dodatkowe maseczki.

Kosmetyki naturalne – dla kogo?

Tak naprawdę dla każdego. Nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń, ani dotyczących płci, ani wieku. Po takie kosmetyki sięgają najczęściej świadome konsumentki, które chcą połączyć zdrowie i piękny wygląd. Nawet jeśli do końca nie jesteś pewna, czy to rodzaj pielęgnacji odpowiedni dla Ciebie, to warto go przetestować. W końcu, gdy nie spróbujesz, to nigdy się nie dowiesz. A możesz się miło zaskoczyć – gwarantujemy.