Sposoby na nawilżanie skóry

Wiele kobiet zmaga się z nadmierną suchością skóry. Na taki stan rzeczy wpływa niewłaściwa pielęgnacja, a także szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dlatego warto poznać podstawowe zasady, które pomogą skutecznie pozbyć się problemu. Poznaj nasze sposoby na nawilżenie skóry i ciesz się piękną oraz zdrową cerą przez długi czas. 

Jakie czynniki pogarszają stan naszej skóry?

Skóra twarzy to bardzo delikatny obszar, dlatego niezwykle łatwo doprowadzić do pogorszenia jej stanu. W tym przypadku znaczącym czynnikiem jest zły stan środowiska naturalnego. Nie pomaga w tym także spożywanie wysoce przetworzonej żywności. Unikaj też przebywania w pomieszczeniach charakteryzujących się skrajnie niskim poziomem wilgotności.  Niekorzystne zmiany powoduje również stres, szybkie tempo współczesnego życia oraz niedostateczne nawodnienie organizmu. Ostatnim z elementów, jaki warto wymienić, jest stosowanie preparatów kosmetycznych, które zawierają wiele szkodliwych i drażniących substancji. 

Wszystko to doprowadza do silnego przesuszenia, a tym samym także szybciej postępującego procesu starzenia się skóry. W takich okolicznościach szybko zobaczysz drobne zmarszczki i inne niedoskonałości. 

Prawidłowe nawodnienie organizmu jako podstawowy sposób na nawilżenie skóry

Zasadnicze znaczenie ma nawilżanie skóry od środka. Dlatego najprostszą, a zarazem najskuteczniejszą metodą na utrzymanie właściwego poziomu nawodnienia jest wypijanie każdego dnia odpowiedniej ilości wody. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Europejskiej Agencji do spraw Bezpieczeństwa i Żywności, ilość płynów w codziennej diecie powinna kształtować się na poziomie 2 litrów dla kobiet i 2,5 litra dla mężczyzn. Istotne jest też to, aby woda miała właściwości, które sprawią, że organizm będzie ją dobrze wchłaniał. 

Co więcej, naukowcy zalecają spożywanie wody alkalicznej. Wynika to z tego, że wyróżnia się ona znacznie większym potencjałem. W tym przypadku proces nawodnienia organizmu jest o ponad 60% efektywniejszy w porównaniu ze zwykłą wodą. Ponadto, cząsteczki takiego płynu wyspecjalizowane są w lepszym usuwaniu toksyn.

Sposoby na nawilżenie skóry od zewnątrz

Kolejnym czynnikiem, który gwarantuje właściwy stopień nawilżenia jest odpowiednia pielęgnacja. To codzienny rytuał, który składa się z kilku kroków. Pierwszym elementem jest oczyszczenie cery z wykorzystaniem łagodnych preparatów, które nie wymagają użycia wody. Do tego celu służy płyn micelarny lub mleczko. 

Później przychodzi czas na usuwanie martwego naskórka za pomocą delikatnego peelingu, na przykład enzymatycznego. Czynność tę wykonuje się od dwóch do trzech razy w tygodniu. Po tym zabiegu koniecznie należy wyrównać pH skóry przez tonizowanie oczyszczonej skóry. Doskonale w tym zadaniu sprawdzi się nawilżający tonik Calluna Medica, który zawiera wodę lodowcową, kwas hialuronowy, ekstrakt z morszczynu i z jogurtu. Dzięki temu nie tylko nawilża, ale także rewitalizuje cerę i działa przeciwstarzeniowo. 

Gdy już to wszystko mamy za sobą możemy nałożyć krem, który zawiera składniki nawilżające oraz substancje odbudowujące warstwę hydrolipidową. Dobrym kosmetykiem, który zapewni satysfakcjonujące efekty, z pewnością będzie krem głęboko nawilżający i odżywczy. Skutecznie chroni przed odwodnieniem oraz czynnikami zewnętrznymi. Co więcej, dobrze pobudza cerę do regeneracji. Zawiera ekstrakt z jogurtu, wodę lodowcową i lingostem, czyli naturalną substancję opartą na roślinnych komórkach macierzystych z borówki brusznicy. 

Uzupełnieniem pielęgnacji będą też maski i okłady zawierające naturalne ekstrakty roślinne, na przykład zaawansowana maseczka Poland do skóry suchej, wrażliwej i wymagającej odnowy. Wykazuje ona aktywność antyoksydacyjną, wpływa na większą syntezę kolagenu i gwarantuje ekstremalne nawilżenie. Znajdziesz w niej między innymi beta glukan z owsa, wspomniany wcześniej ekstrakt z jogurtu, olej z kiełków pszenicy, ceramidy i fantastyczny ekstrakt z lukrecji. Na koniec stosuje się wysoce skoncentrowane serum do twarzy. 

Jak widać tych etapów jest dość dużo. Jednak warto podjąć wyzwanie, gdyż dzięki temu skóra odwdzięczy Ci się z nawiązką!