Kiedy warto pomyśleć o zmianie kosmetyków?

Znalezienie dobrego kremu to nie lada wyzwanie. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że co pewien czas należy zmieniać kosmetyk, nawet gdy ten obecny sprawdza się całkiem nieźle. Wynika to z tego, że potrzeby skóry ulegają modyfikacji. W takich okolicznościach cera będzie przesyłać Ci określone sygnały. Najważniejsze jest to, aby je rozpoznać. Dowiedz się kiedy warto pomyśleć o zmianie preparatów pielęgnacyjnych i zapewnij jej najlepszą pielęgnację. 

Przemęczona i pozbawiona blasku skóra

Jednym z ważniejszych syndromów informujących o konieczności zmiany kremu jest przemęczona i pozbawiona blasku skóra. W takiej sytuacji należy sięgnąć po preparaty, które zawierają w swoim składzie witaminę C. Dzięki temu poprawie ulegnie mikrokrążenie. Co więcej, wypróbuj również środki, które mają właściwości rozświetlające i dotleniające. 

Gdy nowy krem nie przyniesie pożądanych rezultatów, swój codzienny rytuał pielęgnacyjny uzupełnij w odżywcze serum. Doskonale w tym zadaniu sprawdzi się kosmetyk anty-age od Calluna Medica. Zawiera kombinację wspaniałych olejów: ze słodkich migdałów, awokado, buriti, marakui, a także witaminę E i skwalan z trzciny cukrowej. Unikalna formuła zapewni skórze miękkość, delikatność, świeży wygląd i opóźni proces starzenia. Po kilku dniach stosowania zobaczysz wyraźnie zredukowane zmarszczki i ujędrnienie cery. Co więcej, bariera lipidowa zostanie wzmocniona. 

Kosmetyk nie wnika w skórę

Kolejnym czynnikiem zawiadamiającym o potrzebie modyfikacji kremu jest trudność związana z jego wchłanialnością. Kiedy podczas aplikacji zauważysz, że preparat roluje się na Twojej twarzy, zamiast wnikać w skórę to masz pewność, że coś jest nie w porządku. Jednakże zanim wyrzucisz krem, zrób peeling i ponownie nałóż produkt. Gdy ten zabieg nie pomoże, koniecznie trzeba odstawić kosmetyk i pomyśleć o nowym rozwiązaniu. 

Łzawienie oczu

Na liście objawów związanych z koniecznością zmiany kosmetyków wymienia się także łzawienie oczu. W celu weryfikacji, czy rzeczywiście jest to wina nieodpowiedniego kremu, przeprowadź pewne doświadczenie. Oczyść cerę przy pomocy płatka kosmetycznego i mleczka oraz ponownie nałóż produkt. Gdy nic się nie zmieni i oczy nadal będą szczypać, a także łzawić koniecznie musisz zrezygnować z tego specyfiku. 

Ogólny dyskomfort

Ostatnim ważnym symptomem jest ogólny dyskomfort. Pamiętaj o tym, że kosmetyki mogą zawierać w swoim składzie substancje aktywne, które wywołują chwilowe uczucie pieczenia. Istotne jest jednak to, że wrażenia te powinny bardzo szybko mijać. Praktycznie po kilku minutach wszystko musi wrócić do normy. Gdy tak się nie dzieje, z pewnością jest to wina nieodpowiedniego kremu. Co więcej, jeżeli w pakiecie zauważysz też inne objawy takie jak zaczerwienienie, swędzenie, czy też szczypanie natychmiast zmyj kosmetyk. Możesz jeszcze raz zaaplikować produkt dla sprawdzenia, czy to faktycznie on odpowiada za wszystko. Niestety, gdy problem wróci, będziesz musiała zmienić preparat. 

Cera szczególnie wymagająca regularnej zmiany kosmetyków

Każda cera co jakiś czas potrzebuje zmiany. Zbyt długie stosowanie jednego kosmetyku może sprawić, że przestanie być on tak skuteczny, jak na początku. Nie oznacza to, że masz go porzucić. Wystarczy krótka przerwa, aby Twoja cera mogła od niego nieco odpocząć.  Nieco częstszych zmian może wymagać cera wrażliwa. Dlaczego tak się dzieje? 

Wszelkie udoskonalenia i zbyt duża ilość składników aktywnych mogą jej tylko zaszkodzić. Ten rodzaj skóry wykazuje bardzo dużą podatność na aktywność czynników atmosferycznych, a więc śniegu, deszczu, słońca, czy wiatru. Niekorzystnie działa na nią też suche powietrze i preparaty kosmetyczne bazujące na chemicznych składniach. Elementy te mogą szybko doprowadzić do uszkodzenia bariery hydrolipidowej. W takich okolicznościach należy działać szybko i sprawnie, ponieważ każda zwłoka wpływa na niekorzyść takiej cery. Naruszoną strukturę trzeba odbudować za pomocą kosmetyków, które zawierają ceramidy i lipidy. Ponadto, jest to czas, gdy wymaga ona natłuszczenia i nawilżenia. Dlatego taką cerę trzeba bardzo dokładnie obserwować i reagować na jej potrzeby. 

Twój ulubiony kosmetyk nie przynosi tak spektakularnych efektów, jak miało to miejsce jeszcze kilka tygodni temu? Pozwól skórze od niego odpocząć. Wystarczy od 4-8 tygodni przerwy. W tym czasie warto wypróbować preparaty o nieco innym działaniu.