Co to jest serum i jak go używać?

Serum do twarzy to jeden z tych kosmetyków, który powinien się znaleźć na Twojej półce. W przeciwieństwie do kremu, nie stosuje się go jednak na co dzień przez cały rok. Wszystko to przez fakt, że jest silnie skoncentrowany, dzięki czemu pozwala uzyskać widoczne rezultaty w krótkim czasie. Kiedy warto po sięgnąć po regenerum do twarzy?

Co to jest serum do twarzy?

Większość z kobiet zapewne dobrze kojarzy ten kosmetyk, lecz nie każda go stosuje. Wszystko przez fakt słabej znajomości działania regenerum do twarzy. Serum na niedoskonałości bywa traktowane jak droższy zamiennik kremu do twarzy. A w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Co to jest serum do twarzy? Ten kosmetyk nie zastępuje kremu, a uzupełnia jego właściwości. Co więcej, wyróżnia się wysokim stężeniem składnika aktywnego. To właśnie ten składnik odpowiada za silne działanie preparatu. 

Głównym zadaniem dobrego serum do twarzy jest wzmocnienie działania kosmetyków. Jego konsystencja może przypominać żel, emulsję, a nawet krem. Nakłada się go niewiele, dlatego zazwyczaj nawilżające serum do twarzy zamknięte jest w małej buteleczce z pipetą lub dozownikiem. Warto sięgnąć po serum do twarzy, które szybko się wchłania, ponieważ po jego aplikacji, należy nałożyć jeszcze krem do twarzy. 

Kiedy stosować serum do twarzy?

Skoro naturalnego serum do twarzy nie należy stosować przez cały czas, to kiedy należy po nie sięgnąć? W okresach wzmożonego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Zazwyczaj takie okresy występują 2-3 razy w roku. Z pewnością zaliczyć można do nich letnie miesiące, gdy nasłonecznienie jest zwiększone, a na zewnątrz panuje upał. Promieniowanie UV i działanie klimatyzacji, mają negatywny wpływ na stan skóry, przez co staje się wysuszona i poszarzała. I właśnie wtedy może potrzebować dodatkowego wsparcia, a serum na niedoskonałości poradzi sobie z tym doskonale.

Podobnie może być zimą – gdy mróz sprawia, że nasza skóra traci swój blask i staje się szorstka. Jak zatem widzisz, po nawilżające serum do twarzy warto sięgnąć, gdy zauważysz na skórze oznaki zmęczenia czy też przesuszenia. A także zawsze, gdy uznasz, że potrzebuje dodatkowe wsparcia.

Jak stosować serum do twarzy? 

Najlepsze serum do twarzy pozwala na dynamiczną i widoczną poprawę stanu skóry w krótkim czasie. W związku z tym, że wykazuje silne działanie, nie należy stosować go dłużej niż 6-8 tygodni. Po tym czasie warto zrobić przerwę, aby skóra mogła odpocząć od kosmetyku i na nowo stać się podatna na jego działanie.

Serum warto stosować głównie wieczorem, kiedy nasza skóra chłonie najwięcej aktywnych składników. Jeśli jednak skóra potrzebuje większego wsparcia, to można użyć go zarówno rano i wieczorem. Jak stosować serum do twarzy? Wystarczy wmasować kilka kropel kosmetyku w skórę twarzy, szyi, a także dekoltu. Najpierw jednak warto te strefy dokładnie oczyścić. 

Pamiętaj
Po jakimś czasie substancje zawarte w serum mogą nie być niezbędne dla skóry, ponieważ jej problemy zostaną zniwelowane. Właśnie dlatego kluczowe jest zaprzestanie stosowania kosmetyku na okres kilku tygodni lub miesięcy.

Jakie serum do twarzy wybrać?

Dobre serum do twarzy może wykazywać zróżnicowane działanie w zależności od wybranego kosmetyku. Najczęściej działanie to jest nawilżające, odżywcze lub przeciwstarzeniowe. Jeśli stawiasz na naturalne kosmetyki i zależy Ci na najlepszym serum do twarzy, to polecamy Ci nasze serum do twarzy Calluna Medica Przeznaczone jest ono do codziennej pielęgnacji cery dojrzałej oraz przejawiającej pierwsze oznaki starzenia. Jego stosowanie pozwala spłycić zmarszczki i uzyskać promienny wygląd cery. W jego składzie znajdziesz składniki wyłącznie pochodzenia naturalnego, w tym: olej ze słodkich migdałów, olej awokado, witaminę E czy skwalan trzciny cukrowej. 

Serum a krem do twarzy

Serum należy nakładać w połączeniu z kremem. Co to oznacza? Kiedy serum się wchłonie, możemy przejść do codziennej pielęgnacji. Dlaczego zastosowanie kremu ma tak duże znaczenie? W związku z tym, że serum ma nieco wodnistą konsystencję, może szybko parować. Aby temu zapobiec warto zaaplikować krem, który ograniczy ulatnianie się serum.

Wiesz już dlaczego warto sięgnąć po naturalne serum do twarzy? Od teraz pielęgnacja Twojej cery stanie sie kompleksowa!