O nas

W Calluna Medica wierzymy, że najważniejsza jest równowaga. Dlatego stawiamy na połączenie zaawansowanych rozwiązań i tego, co najlepsze w naturze. Nanotechnologia w naszych kosmetykach wspomaga działanie selektywnych składników naturalnych pochodzących z najpiękniejszych zakątków Europy. Calluna Medica to autorska marka, której założycielką jest Róża Radkiewicz-Bałamucka.

Róża Radkiewicz-Bałamucka, założycielka Calluna Medica

Nasza filozofia

Skóra współczesnych kobiet musi sprostać wielu wyzwaniom. Żyjemy na pełnych obrotach i funkcjonujemy w środowisku, które nie zawsze jest przyjazne. Zanieczyszczenia, czynniki atmosferyczne, stres, zmęczenie – to wszystko odbija się na kondycji naszej skóry. Dla zachowania równowagi warto poświęcić czas regeneracji – zarówno ciała jak i umysłu. Misją Calluna Medica jest przywracanie piękna i zdrowia skórze każdej z nas. To ukojenie, wsparcie w procesie regeneracji, ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, likwidacja oznak zmęczenia, a także spowolnienie starzenia się skóry. Pielęgnacja to czas, który poświęcamy tylko i wyłącznie sobie i swojej skórze. To moment oddechu i relaksu. Dbanie o siebie to poszukiwanie równowagi pomiędzy ciałem i umysłem. Nasza filozofia pielęgnacji to harmonia, skuteczność i równowaga.

W Calluna Medica wierzymy, że komfort umysłu to komfort ciała, a piękno duszy to piękno spojrzenia.

Nasza historia

Za marką Calluna Medica stoi Róża Radkiewicz-Bałamucka. Kosmetyki te są owocem marzeń i osobistych doświadczeń, a także… miłości. Przy tworzeniu Calluny wielkim wsparciem był dla Róży jej partner biznesowy i życiowy, Adam, którego poznała, dzięki swojej mamie. Aby uhonorować jej wkład w powstanie marki, użyli nazwy jej ulubionego kwiatu – wrzosu (po łacinie: calluna). Nic nie jest przypadkowe. Drugi człon nazwy – medica, oznacza skuteczność w działaniu. Wspólne działania zawodowe i osobiste zawiodły Różę i Adama do stworzenia własnej marki kosmetycznej. Skuteczność jest wyróżnikiem produktów Calluna Medica. To właśnie marzenie o stworzeniu kosmetyków, które naprawdę działają zainspirowało Różę do stworzenia Calluny.

Kilka lat spędziłam w Azji, głównie w Tajlandii i Chinach. Borykałam się z problemami skórnymi, moja skóra była przesuszona, a jednocześnie wciąż walczyłam z niedoskonałościami. Europejskie kosmetyki w ogóle nie pomagały. Dopiero, kiedy sięgnęłam po koreańskie marki odczułam różnicę. Większość kosmetyków, które stosowałam, niezależnie od tego, czy były z wyższej czy z niższej półki cenowej, była po prostu skuteczna. Ich działanie było odczuwalne i to natychmiast
– opowiada Róża Radkiewicz-Bałamucka.
Chciałam stworzyć kosmetyki, których działanie będzie można realnie odczuć
– tłumaczy

Doświadczenie zdobyte w Azji, Róża pragnęła przenieść na polski rynek kosmetyczny. W ten sposób powstały kremy oraz maseczki w płachcie, których skuteczność i komfort stosowania są niezwykłe.

Co nas wyróżnia

Za komfort stosowania odpowiada zarówno materiał z jakiego wykonana jest płachta jak i bioemulsja, którą jest ona nasączona. Jest to połączenie bogactwa naturalnych składników aktywnych pochodzących z całej Europy i polskiej myśli biotechnologicznej.

Kosmetyki Calluna Medica to połączenie technologii i natury, miłości i ciężkiej pracy, a także owoc własnych doświadczeń w dążeniu do spokoju i równowagi – tej wewnątrz i na zewnątrz.

To także zwrot w kierunku tego, co lokalne – polska marka, kosmetyki wyprodukowane w Polsce, polska myśl technologiczna i inspiracje z najpiękniejszych zakątków Europy.